تبلیغات

زمان مناسب برای لایروبی چاه فاضلاب

۰
 • حفر چاه (well digging) به صورت دستی

در صورتی که حفر به شکل دستی انجام شود تجهیزات مختلفی از جمله کلنگ، بیل، بلیجه، چرخ چاه، کلاه ایمنی، دستکش و لباس مناسب نیاز میباشد البته به صورت دستی نیاز به نیروی ماهر و متخصص در این زمینه خواهد داشت.

امروزه و با توجه به پیشرفت تکنولوژی کمتر از روش های قدیمی و دستی برای حفر استفاده میشود و معمولا برای حفر آن از دستگاه های مخصوص حفاری برای کندن کمک میگیرند، استفاده از دستگاه ها سبب سرعت بخشیدن در عملیات خواهد شد.

عملیات حفر چاه فاضلاب شامل مراحل ذیل میباشد:

 • میله چاه
 • انباره چاه
 • طوقه چینی چاه
 • کول گذاری چاه
 • گلدانی یا آبچکان درب چاه
 • دال بتنی

از جمله اصلی ترین نکات برای Digging sewage wells توجه به مکان مناسب برای حفاری میباشد که بهتر است در محیط های کم رفت و آمد و نزدیک به لوله های فاضلاب عمودی باشد، قرارگیری لوله های فاضلاب در چاه باید به طریقی باشد که در صورت خرابی به چاه آسیبی وارد نشود.

معمولا عمق و اندازه ی چاه فاضلاب را با توجه به نوع زمین و خاک تعیین میکنند به طور مثال اگر زمین شنی به همراه ریگ و یا خاک باشد چاه فاضلاب دیرتر از زمین های غیر شنی پر خواهد شد و دیر تر نیاز به تخلیه چاه فاضلاب میباشد.

لایروبی چاه فاضلاب             

معمولا دیواره ی چاه فاضلاب با گذشت زمان بر اثر دلایل مختلفی با لایه های رسوبی پوشیده خواهد شد چربی ها، روغن، مو، گرد و خاک، کف و مصالح ساختمانی از جمله دلایل به وجود آمدن رسوب در چاه های فاضلاب میباشد، وجود رسوب در چاه های فاضلاب باعث ایجاد بوی نامطبوعی خواهد شد که ممکن است حتی بعد از تخلیه چاه و رفع گرفتگی لوله ها نیز این مشکل برطرف نشود و حتما نیاز به این کار باشد، لایروبی در واقع به معنای رسوب زدایی از کف و دیواره های چاه است.

زمان مناسب برای لایروبی چاه

برای انجام عملیات لایروبی نمیتوان زمان مشخصی را تعیین کرد، اینکه چاه فاضلاب چه زمانی نیاز به انجام آن دارد بستگی به شرایط مختلف از جمله نوع چاه، صنعتی یا مسکونی بودن ساختمان و زمان استفاده از چاه خواهد داشت، اما استشمام بوی بد، عدم رفع گرفتگی لوله ها و پر شدن دائمی چاه فاضلاب از جمله دلایلی است که نشان میدهد چاه احتیاج به این عملیات دارد، لایروبی چاه فاضلاب به 2 روش انجام خواهد شد در روش اول نیروی انسانی با ابزار های دستی جهت این کار به درون چاه خواهد رفت و در روش بعدی با استفاده از دستگاه های مکانیزه و مکانیکی عملیات آن انجام خواهد شد.

کول گذاری چاه

به طور کلی زمانی که چاه فاضلاب تخریب یا در حال فرو ریختن باشد برای جلوگیری و کنترل این مشکل عملیات کول گذاری چاه فاضلاب انجام میشود، بهتر است در زمان حفاری چاه فاضلاب این عملیات انجام شود در واقع با انجام آن میتوان مانع از تخریب و فرو ریختگی چاه فاضلاب شد.

کول چاه چیست؟                        

کول در واقع میله ای سیمانی یا بتنی بوده که در سایز های مختلف و برای تحمل وزن و فشار وارد شده به دیواره ی چاه مورد استفاده قرار میگیرد، کول ها مانند ستون عمل کرده البته این عملیات خیلی کار ساده ای نمیباشد و بهتر است برای این کار از نیرویی ماهر کمک گرفت.

منبع: خدمات کمیلی

+ نوشته شده توسط Komeilpm در ، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه

عملیات لایروبی و طوقه چینی چاه فاضلاب

۰

یکی از اقدامات اساسی بعد از لایروبی چاه قدیمی و حفر چاه عملیات طوقه چینی میباشد، به طور کلی به دلیل اینکه خاک در نزدیکی دهانه ی چاه معمولا استحکام کمتری داشته و سست است برای جلوگیری از خطراتی مانند ریزش چاه فاضلاب این عملیات انجام خواهد شد.

طوقه چینی چیست؟                                 

عملیات Chinese brick well دهانه ی چاه روشی است که برای افزایش استحکام دهنه چاه انجام میشود در این روش در ارتفاع مشخصی با آجر های مخصوص به همراه ملات عملیات دور چینی انجام میشود، طول آن بستگی به جنس دهانه ی چاه و تجربه ی نیروی انسانی خواهد داشت.

از آن جایی که این عملیات نیاز به نیرویی متخصص دارد بهتر است برای انجام این کار و جلوگیری از بروز خطرات احتمالی از فردی ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

 

مصالح و ابزار مورد نیاز برای Chinese brick well

 • آجر
 • سنگ
 • شن
 • ماسه
 • سیمان

از جمله لوازم انجام این کار نیز میتوان به تیشه، کمچه، ماله، بیل، فرقون، متر و استانبولی اشاره کرد.

Chinese brick چگونه انجام میشود؟

برای انجام عملیات طوقه چینی، باید ملات را به صورت کاملا یکنواخت در آن محل پهن کرد و بعد از آن آجر ها را بر روی آن قرار داد نحوه ی قرار دهی آجر ها باید به گونه ای باشد که هیچ فاصله ای بین آن ها مشخص نباشد و تمامی فضا های خالی با ملات پر شده باشد.

تبدیل چاه کهنه به نو

قطعا چاه فاضلاب بعد از مدتی استفاده دچار کهنگی و فرسودگی خواهد شد و همین امر سبب ریزش چاه فاضلاب میشود، برای همین عملیات نوسازی و ترمیم چاه های قدیمی و کهنه حائز اهمیت میباشد، البته تخلیه چاه فاضلاب اگر در زمان و موقع درستی انجام شود میتواند تا حد زیادی از فرسودگی و ریزش چاه جلوگیری کرد علاوه بر این انجام عملیات لایروبی چاه فاضلاب نیز در افزایش طول عمر چاه تاثیر مهمی خواهد داشت.

چه عواملی باعث کهنه شدن چاه میشوند؟

 • گذشت زمان
 • عدم بررسی وضعیت چاه
 • عدم تخلیه ی به موقع چاه

تبدیل چاه کهنه به نو چگونه انجام میشود؟

معمولا برای نوسازی چاه های فاضلاب کهنه در ابتدا توسط پمپ ساکشن یا تانکر مکنده عملیات تخلیه سازی چاه انجام میشود، در قدم بعدی لازم است پس از عملیات تخلیه چاه فاضلاب، عملیات تراشیدن و از بین بردن لایه های اضافی یا به اصطلاح لایروبی چاه فاضلاب انجام شود. با انجام عملیات لایروبی و کف تراشی میتوان گفت تا حدی چاه از حالت کهنگی خارج شده و همانند چاهی تازه کار خواهد کرد.

از دیگر اقداماتی که با توجه به تشخیص نیروی کار انجام میشود کول گذاری چاه یا طوقه چینی خواهد بود در صورتی که میله چاه فرسوده شده باشد میتوان با این روش ساختار چاه را نگه داشت.

منبع: خدمات کمیلی

+ نوشته شده توسط Komeilpm در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه

دستگاه هیدروفیشیال 6 کاره مناسب برای جوانسازی

۰

همانطور که می دانید به مرور زمان و به دلیل افزایش سن، چین و چروک هایی بر روی پوست صورت نمایان می شود که منجر به کاهش اعتماد به نفس در افراد می گردد. در حقیقت با افزایش سن، به تدریج پوست حالت ارتجاعی و کشسانی خود را از دست می دهد و شل می شود. خوشبختانه راه حل های بسیاری برای برطرف کردن چین و چروک پوست پیش روی شما قرار دارد،
دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن به عنوان درمان القایی کلاژن نیز شناخته می شود، شامل استفاده از سوزن های ریز برای ایجاد جراحت های حفره ای کوچک و نامحسوس در بالاترین سطح پوست می باشد.

در این روش به وسیله دستگاه میکرونیدلینگ، منافذ و کانال های بسیار ریزی در پوست ایجاد می شود و پوست را وادار به ساختن مقادیر بالای کلاژن می کند. البته اگر نقصی نیز مانند اسکار آکنه، اسکار سوختگی یا ترک پوستی نیز وجود داشته باشد این مشکل را به بهترین شکل ممکن رفع و برطرف خواهد ساخت.

عملکرد dr pen

زمانی که نوک سوزن با پوست تماس پیدا می کند، جراحت های حفره ای کوچک ایجاد شده به عنوان کانال های ریزی عمل می کند که مواد مغذی موضعی را به عمق لایه پوستی حمل نموده و به افزایش اثر این مواد کمک می کند.

از دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن می توان به منظور اهداف پوستی خاص استفاده کرد که قابل تنظیم در چندین طول موج مختلف هستند. توجه داشته باشید که برای استفاده از طول های کمتر از 1.5 میلی متر استفاده از کرم بی حسی لازم نمی باشد.

دستگاه ماساژور سرد و گرم

دستگاه ماساژور سرد و گرم بر پایه اقدامات ماساژ طراحی و ساخته شده است. این دستگاه از تکنولوژی مدرن برای افزایش آرامش و ملاحظات زیبایی برخوردار است. این وسیله با بهره مندی از تکنولوژی صوتی تاثیر بسزایی بر روی پوست می گذارد.

دستگاه ماساژور سبب افزایش گردش خون و در نهایت منجر به کلاژن سازی پوست می گردد. ضمن این که به جوانسازی، درخشندگی پوست و کاهش چین و چروک پوست صورت کمک می کند. مزیت اصلی این دستگاه دسترسی راحت و بدون عارضه بودن آن است. در حقیقت استفاده از این ماساژور هیچ مشکل و عارضه ای برای افراد ایجاد نمی کند.

عملکرد دستگاه ماساژور صورت

دستگاه ماساژور سرد و گرم ، به عنوان یک لیفتینگ بسیار عالی مطرح است که دارای دو نوع سرد و گرم می باشد که هر یک از کاربرد خاصی برخوردار است.

مد سرد این دستگاه باعث بستن منافذ، تسکین خستگی پوست و بهبود بافت و روشن کنندگی پوست می شود.

مد گرم این دستگاه باعث افزایش گردش خون، تحریک کلاژن سازی، رفع چین و چروک ریز پوست و همچنین بالا بردن قدرت جذب مواد مغذی می گردد.

این دستگاه ماساژ، قابل استفاده بر روی صورت، گردن و چشم ها است. این دستگاه از طریق افزایش گردش خون در زیر پوست، به درمان و لیفت پوست نیز می پردازد. سرمادهی و گرمادهی ماساژور به پوست، با توجه به نیاز هر نوع پوست، به رفع مشکلات خاصی از پوست کمک می کند.

از این ماساژور می توان در منازل و سال های زیبایی استفاده کرد. عملکرد اصلی این دستگاه حفظ شادابی و جوان سازی پوست می باشد.

دستگاه هیدروفیشیال 6 کاره


دستگاه هیدروفیشیال 6 کاره یکی از جدیدترین و بهترین دستگاه های جوانسازی و پاکسازی پوست صورت در دنیا است، این دستگاه به دلیل داشتن 6 کارایی، کیفیت مرغوب ساخت و دسته ‌های متنوع، برای استفاده در کلینیک و سالن ‌های زیبایی مناسب است. با استفاده از این دستگاه پس از مدت زمان کمی می توانید جوانسازی و سفید شدن پوست خودرا مشاهده کنید.

دستگاه هیدروفیشیال 6 کاره دارای 6 عدد هندپیس می باشد که کارکرد اصلی آن برای اعمالی از قبیل پاک سازی، لایه برداری پوست با مایعات، آب رسانی و لیفتینگ است. علاوه بر آن این دستگاه از توانایی رفع لک ها و جوانسازی پوست نیز برخوردار می باشد.

+ نوشته شده توسط Komeilpm در ، ۲ بازدید ، بدون دیدگاه

معرفی بهترین دستگاه های زیبایی پوست

۰

درماپن یک دستگاه کوچک برای میکرونیدلینگ است که از آن در جهت لیفت، سفت کردن و جوانسازی پوست استفاده میشود. این دستگاه برای کاهش خطوط و چین و چروک های صورت، کوچک کردن منافذ پوست، از بین بردن جای زخم، جوش، جراحی با برآمدگی های زیاد موثر است. دستگاه درماپن ساختاری فنری با سوزن های نوک تیز دارد که حرکات ویبره ای اتوماتیک و حرکات استامپی و ضربه ای با سرعت بالا ایجاد میکند. درماپن سبب میشود تا نتایج بهتری حاصل گردد و در عین حال نسبت به سایر دستگاه های میکرونیدلینگ یک روش درمانی کاملا کنترل شده و دارای امنیت بالاست.

سوزن های یکبار مصرف آن براحتی جدا شده و سوزن های تمیز دوباره در فنر اتوماتیک کار گذاری میشود. قسمت نوک این دستگاه از 11 سوزن فولادی ضد زنگ تشکیل شده که عمق نفوذ آنها از 25/0 تا 5/2 میلی متر قابل تنظیم میباشد.

دستگاه میکرودرم ابریژن پودری

استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن مدل پودری در اصل یک روش درمانی زیبایی بدون خطر، غیر شیمیایی و غیر تهاجمی می باشد که از کاربرد درمانی مناسب و روش عملکردی ساده و آسان برخوردار است.

دستگاه میکرودرم ابریژن از طریق اسپری اکسید آلومینیوم و یا میکرو کریستال ها بر روی سطح پوست به برداشته شدن سلول های مرده پوست و لایه خشک شده سطح پوست کمک می کند. از این طریق با حذف سلول های مرده شما می توانید پوستی شاداب با سلول های تازه را مشاهده کنید.

از دستگاه میکرودرم ابریژن به منظور پاکسازی و جوانسازی پوست استفاده می کنند. در روش استفاده از این دستگاه، کل پوست را در معرض تماس با یک ماده معدنی بی ضرر که همان پودر اکسید آلومینیوم می باشد، قرار می دهند. این پودر با داشتن کریستال های ریز سبب می شود تا پوست ساییده شده و بافت های مرده آن از بین برود. با حذف بافت مرده پوست، عمل ترمیم پوست فعال شود.

از دستگاه میکرودرم آبریژن پودری به منظور تحریک کلاژن سازی و شکستن سایر مقاومت های پوستی برای همکاری با درمان و اثرگذاری بیشتر و بهتر سرم و محصولات استفاده می کنند.

دستگاه هایفو 4 بعدی 2020

این دستگاه با سفت شدن پوست مستقیماً انرژی گرما را به پوست و بافت زیر پوستی میرساند که میتواند کلاژن پوست را تحریک و تجدید کند و در نتیجه باعث بهبود بافت و کاهش افتادگی پوست شود. این به معنای واقعی کلمه به نتایج لیفت صورت یا لیفت بدن بدون هیچگونه عمل جراحی یا تزریق تهاجمی دست مییابد، علاوه بر این یک مزیت اضافی در این روش است که هیچ زمان خرابی وجود ندارد. این تکنیک را میتوان برای صورت و همچنین کل بدن استفاده کرد، و همچنین بر خلاف لیزر برای افراد از هر رنگ پوست به همان اندازه کار میکند.

معرفی دستگاه HIFU 4D 2020

 1. . از آخرین فن آوری پیشرفته موسوم به HIFU استفاده میکند، کوتاه برای سونوگرافی متمرکز با شدت بالا
 2. دارای سه سر کار مختلف برای مناطق مختلف تحت درمان
 3. کاملا غیرتهاجمی و ایمن است.
 4. اثر بعد از عمل نشان داده خواهد شد، در حالی که بهترین اثر بعد از دو ماه دیده میشود. میتوان آن را برای 2 تا 3 سال ادامه داد.
+ نوشته شده توسط Komeilpm در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه

لوله کشی و تخلیه چاه فاضلاب سریع

۱

اگر چاه به حد زیادی پر شود سبب بالا آمدن از لوله های فاضلاب شده و باید سریعا در تخلیه آن اقدام شود البته این زمان کمی دیر است و اگر به دفعات تکرار شود دیواره ی آن سست خواهد شد برای بررسی زمان میتوانید از متخصصین این بخش کمک بگیرید، برای تشخیص این مورد که آیا نیاز به تخلیه ی آن دارید یا لوله بازکنی ، بهتر است از یک فرد متخصص و کاربلد کمک بگیرید.

عوامل موثر در پر شدن چاه 

عوامل بسیار زیادی در پر شدن چاه موثر بوده که بخشی از آن ها به شرح ذیل میباشند:

 • اندازه ی انباره ی چاه فاضلاب
 • عمق و قطر چاه فاضلاب
 • خاک محل قرارگیری چاه

علائم گرفتگی چاه فاضلاب چیست؟

معمولا زمانی که بوی بد فاضلاب به مشام برسد، آب توالت و حمام بالا بزند، حشراتی مانند سوسک در حمام و توالت پیدا شود و گرفتگی توالت های ایرانی و فرنگی باز نشود نشانه هایی از گرفتگی آن خواهد بود که باید سریعا اقدام شود، از آن جا که ممکن است این مشکل در هر ساعتی از شبانه روز روی دهد، سرویسکاران مجموعه ی خدمات کمیلی در اموری مانند تخلیه چاه، حفر چاه، لوله کشی و لوله بازکنی به صورت شبانه روز آماده ی خدمت رسانی میباشند.

لوله بازکنی

ممکن است گرفتگی لوله ها بر اثر ورود مواد خوراکی، چربی، آشغال، رسوب، اشیا، مو و مواد زائد باشد که می توان از روش های مختلفی از قبیل ریختن اسیدهای گرفتگی لوله، فنر لوله بازکنی، لوله بازکن های شیمیایی و خانگی استفاده کرد، در صورت بروز گرفتگی لوله و ورود مواد پلاستیکی و فلزی به داخل چاه و پر شدن آن نیاز به تخلیه چاه خواهد بود، اما گاهی اوقات برای رفع گرفتگی لوله های ساختمان نیاز به ابزارهای مختلفی می باشد، که بهتر است در این مواقع از یک مجموعه ی کارآمد کمک بگیرید، تا بدون وارد کردن هیچ گونه آسیبی به لوازم و لوله های منزل شما بتواند کار را با ارزانترین قیمت و بالاترین کیفیت در سریع ترین زمان انجام دهد.

لوله کشی

مقایسه لوله کشی فاضلاب به روش سنتی و زیر سقفی

 1. در خصوص حرکت ضایعات و مواد فاضلاب از لوله ها هیچ کدام از روش ها با یکدیگر تفاوتی نخواهد داشت و این موضوع به عوامل دیگری بستگی دارد.
 2. به دلیل عدم ورود فشار و سنگینی اجسام در روش زیر سقفی امکان آسیب دیدگی و شکستگی لوله ها در این روش وجود نخواهد داشت.
 3. در هر روشی از لوله کشی میتوان جنس لوله ها را پلیکا، چدن و پوشفیت انتخاب کرد، اما معمولا از لوله های پوشیفت و پلیکا برای آن استفاده میشود.

 

منبع: خدمات کمیلی

 

+ نوشته شده توسط Komeilpm در ، ۵ بازدید ، بدون دیدگاه
نوشته‌های اخیر